A magyarországi nemzetiségek hagyományos kultúrája
A Zeneakadémia Népzene Tanszékének oktatói közreműködésével rendeznek kétnapos konferenciát a Zenetudományi Intézetben.
A konferencián szó esik majd többek között a gradistyei horvátok költészetéről, Bartók Béla 1912-es bánáti szerb gyűjtésének jelentőségéről, a magyarországi lengyelség múltjáról és jelenéről, valamint a magyarországi bolgárok problémáiról, a pilisi szlovákok vallási hagyományairól és a magyarországi szlovének népköltészeti emlékeiről. A konferencia előadói között van mások mellett Tari Lujza, Sebő Ferenc és Eredics Gábor is.
Richter Pál, a zenetudományi intézet igazgatója - egyben a Zeneakadémia Népzene Tanszékének vezetője - az MTI érdeklődésére elmondta: Erdélyi Zsuzsanna, az MMA Néprajzi, Népművészeti Tagozatának vezetője felkérésére népzenei vonatkozásban világítják meg a tanácskozás tárgyát, így néhány velünk együtt élő nép zenei folklórját, annak kutatását bemutató előadással színesítik az általános kutatás- és művelődéstörténeti, valamint néprajzi tematikák sorát.
A konferencia a szervezők reményei szerint a jövőben még szélesebb, a szomszéd országok és további műhelyek bevonásával folytathatódhat.