Őszi koncertújdonságok a Zeneakadémián

2016. június 2.

Június elejétől elérhető a Zeneakadémia Koncertközpont teljes 2016/szeptember-decemberi koncertkínálata, és már minden előadásra váltható a kedvezményes bérletek mellett szólójegy is Liszt Ferenc téri jegypénztárunkban és a zeneakademia.hu-n.

A Zeneakadémia Koncertközpont őszi évadában számos, a közönség által jól ismert és kedvelt muzsikus és a zenepalota falai közt elsőként fellépő világklasszis művész koncertje várja a hallgatókat. A világ élvonalába tartozó zenészek közül olyan művészeket hallhat a budapesti közönség, mint Anna Prohaska, aki Dido és Kleopárta szerepébe bújik az Il Giardino Armonico kíséretével, Jordi Savall, aki az „Earth, Wind & Fire” 1674–1764 című estjével két éven belül másodszorra kápráztatja el közönségét, vagy Michael Chance kontratenor énekes és Maggie Cole csembalista-zongorista. A fekete-fehér billentyűk megszállottjai is találnak kedvükre valót, hiszen a magyar zongoraiskola olyan neves képviselői adnak koncertet, mint Frankl Péter, aki  Bársony Péterrel és Komlósi Ildikóval ad közös kamaraestet, Balog József, Farkas Gábor, akit szólóestjén kívül egy Lukács Gyöngyivel közös hangversenyen is hallhatunk, vagy Dani Imre, Lajkó István, Szőke Diána és Szokolay Balázs, akik Bach összes többzongorás versenyművének szólóját játsszák Liszt Ferenc Kamarazenekarral. És ha már kamaraegyüttes: Európa nagyvárosainak olyan emblematikus együttesei is megfordulnak majd a Nagyterem színpadán, mint a Fenyő Lászlóval közös koncertet adó Philharmonia Quartett Berlin, vagy épp a Concerto Copenhagen.

 

Maggie Cole (Fotó: John Firth)

 

A jazz képviselői közül szeptember 29-én fellép a Dave Liebmann szaxofonos által alapított New Light Quartet, a fiatal, mégis már kiforrott stílussal rendelkező Karosi Júlia pedig Gershwin-dalokkal nyűgözi le közönségét. Visszatérő vendégként üdvözölhetjük a Sárik Péter Triót, amely a Jazzkívánságműsor folytatásaként Beethoven műveinek jazz-feldolgozásaival érkezik november 4-én a Nagyterembe, illetve Harcsa Veronikát, aki jól ismert duótársával, Gyémánt Bálinttal ad lemezbemutató koncertet december 7-én. Igazi világzenei különlegesség lesz Karolina Cicha & Bart Palyga kilenc nyelven énekelt koncertje, a hagyományos oláh-cigányzenét játszó Romengo vagy a negyven éve fennálló Téka népzenei együttes jubileumi estje.

 

Karolina Cicha és Bart Palyga (Fotó: Czarli Bajka)

 

A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium – vagyis ismertebb nevén: a Bartók Konzi – tanulói októberben adják három részből álló koncertsorozatuk első estjét.  Folytatódik a Zeneakadémia tanszékeit és tanszakait bemutató Élesben sorozat is, amelynek keretében novemberben előbb az Egyházzene Tanszék hallgatói és művésztanárai adnak koncertet a Solti Teremben, majd nem sokkal később a rézfúvósok bizonyíthatnak.  A legkiválóbb tehetségeknek posztgraduális képzést biztosító Doktori Iskola hallgatói ugyancsak képviseltetik magukat az őszi programkínálatban, három részből álló koncertsorozatukkal a Zeneakadémia falain belül és kívül egyaránt találkozhat a közönség.

Idén ősszel második alkalommal kerül megrendezésre a Nemzetközi Marton Éva Énekverseny.  A Zeneakadémia professor emeritusának elnöklete mellett megvalósuló nemzetközi megmérettetés nyilvános fordulóira szeptember 19. és 25 között kerül sor, az élő internetes közvetítésnek köszönhetően Magyarország és a világ minden pontjáról követhetik majd az érdeklődők. Október 7. és 9. között kerül megrendezésre a svájci Anda Géza Zongoraverseny kiválóságait bemutató koncertsorozat, az Anda Géza Fesztivál, amelyen a 2015-ös megmérettetés második és harmadik helyezettje, az 1994-es győztes, valamint a versenyen mindezidáig egyetlen magyarként diadalmaskodó Várjon Dénes lép fel. November 17. és 20 között a második alkalommal megrendezett Kamara.hu Fesztiválon a kamarazene-történet meghatározó fordulópontjait, valamint a kortárs kamaramuzsika jeles kompozícióit követhetjük végig a Simon Izabella–Várjon Dénes zongoraművészházaspár és a világ élvonalába tartozó művészbarátaik kalauzolásával. A fesztiválok egyes koncertjeire június 1-től a a bérletek mellett szólójegyek is kaphatóak.

 

 

A Zeneakadémia 2013-as újranyitása óta kiemelten nagy hangsúlyt fordít a jövő koncertlátogató közönségének kinevelésére. A Liszt-kukacok Akadémiájának kiscsoportos foglalkozásai szeptember 17. és december 17. között szombatonként tíz órától várják a 6-10 éves korosztályt, a nagyobbak, vagyis a 10-15 évesek pedig három állomásból álló ismeretterjesztő hangverseny-sorozaton merülhetnek el a zene és a természet különös kapcsolatában.  Ősszel is folytatódnak a 2016 tavaszán útjára indított, gimnáziumi csoportok számára létrehozott Koncertpedagógiai foglalkozások, amelyek a 14-17 évesek számára interaktív zenepedagógiai módszerekkel kísérlik meg elérhetővé és szerethetővé tenni a komolyzenét. A Liszt-kukacok Akadémiájának megújult sorozatairól és teljes őszi programkínálatáról hamarosan bővebben is olvashat a Zeneakadémia honlapján. 

A Zeneakadémia Koncertközpont továbbra is jelentős kedvezménnyel kínálja a 2016/17-es évadra szóló kilenc megújult bérletét, emellett pedig egyedi módon sávos kedvezményt biztosít két őszi fesztiváljára: az adott fesztivál minél több különböző koncertjére vált valaki egyszerre jegyet, annál nagyobb kedvezményt érhet el a jegyárakra. A bérleteket, valamint az egyes koncertre szóló jegyeket megválthatják a Zeneakadémia honlapján a fenti linkeket, illetve a programok melletti jegyvásárlás gombra kattintva, valamint a a Liszt Ferenc tér 8. alatti jegypénztárban.

 

 

 

 

Címkék