Újabb tekintélyes taggal bővült a Zeneakadémia Bartók Világversenyének nemzetközi zsűrije
Keller András világhírű, számos hazai és külföldi díjjal kitüntetett hegedűművész, a Keller Kvartett alapítója csatlakozik a Bartók Világverseny idei, vonósnégyes együttesek számára meghirdetett fordulójának zsűrijéhez.
A tervek szerint október 25. és 31. között zajlanak majd a megmérettetés élő fordulói – a 24 ezer euró összdíjazású rendezvényen számos, nemzetközileg elismert muzsikus dönt a helyezettekről. A zsűri korelnöke Mikhail Kopelman orosz-amerikai hegedűművész, a világhírű Borogyin Kvartett korábbi vezetője, mellette a felkérést korábban ugyancsak elfogadta a Kossuth-díjas Kelemen Barnabás és a szintén Kossuth-díjas Rolla János hegedűművész, a Széchenyi-díjas Tallián Tibor zenetörténész, Johannes Meissl osztrák hegedűművész, a Bécsi Zeneművészeti Egyetem kamarazene professzora és rektorhelyettese, az Artis Quartet tagja, valamint Barry Shiffman kanadai hegedű- és brácsaművész.
Keller András a Concerto Budapest zenekar vezetője, a Keller Kvartett alapítója a világ egyik legprominensebb zenei intézménye, a londoni Guildhall School of Music and Drama professzora. Munkásságáért megkapta a Liszt- és a Bartók–Pásztory-díjat, az Érdemes Művész címet, a Francia Kulturális Miniszter díját, a Mozart-díjat (kvartettjével), Bonn város kitüntetését, az olaszországi Év Művésze címet, a MIDEM díját, valamint számos, az együttese felvételeiért odaítélt elismerést (Diapason d’Or, Caecilia Prix, New York Times Best Recordings of the Year, Gramophone Award, Deutsche Schallplattenpreis, Victoire Prix)
Hétévesen kezdett hegedülni, tizennégy évesen kezdett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára járni, tanárai Kovács Dénes, Rados Ferenc és Kurtág György voltak, Salzburgban Végh Sándor tanítványa volt. 1983-ban megnyerte a Hubay hegedűversenyt. Ezt követően Ferencsik János meghívására az Állami Hangversenyzenekar koncertmestere, egyidejűleg az Országos Filharmónia szólistája lett. 1984 és 1991 között a Budapesti Fesztiválzenekar koncertmestereként is működött. 1987-ben megalapította a Keller Quartettet (Keller András, Pilz János, Gál Zoltán, Szabó Judit), amellyel 1990-ben megnyerték a világ két legjelentősebb vonósnégyes versenyét: az Evianit és a Reggio Emiliai Borcianit. Az együttes rendszeres résztvevője a nagy európai és amerikai fesztiváloknak és előadója hangversenytermeknek, többször turnéztak Japánban, Közép- és Dél-Amerikában, valamint Új-Zélandon. Pályáján kiemelkedő eseménynek számítottak a közös fellépések Végh Sándorral, a Solti György felkérésére Bartók Béla halálának 50. évfordulójára a londoni Barbican-ban adott ünnepi hangverseny, valamint Diana walesi hercegnő meghívása. Rendszeres vendégművésze a legjelentősebb fesztiváloknak, mint a salzburgi Festwochen, a luzerni, montreux-i fesztivál, a London Proms, a Mostly Mozart New York, a Berliner Festspiele, a Schubertiade, a Wiener Festwochen, a Schleswig-Holstein Musik Festival, a Prague Spring. Keller András világszerte tart mesterkurzusokat, többek között az Internationale Sommerakademie-n, a Prussia Cove IMS mesteriskolában, az Egyesült Államok Yale Egyetemén, a firenzei Accademia Fiesole-n vagy a londoni Royal Academy of Music-on. Karmesterként 2003 februárjában debütált az Orchestre di Padova e Veneto élén. 2005 óta szerkeszti és irányítja a Pannonhalmi Arcus Temporum Fesztivál zenei programjait. 2006-ban Várjon Dénessel elindította a Végh Sándor Zenei Esteket és együtt megalapították a Végh Filharmóniát. Koncertkörútjai során szinte a világ összes vezető koncerttermében megfordult: Musikverein, Koncerthaus (Bécs), Royal Albert Hall, Barbican (London), Berliner Philharmonie, Koncerthaus (Berlin), Accademia di Santa Caecilia (Róma), Concertgebauw (Amszterdam), Carnegie Hall, Lincoln Center (New York).